Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 
 

07 Ghost

07 Ghost


http://animetym.fonty.org/images/stories/07ghost.jpg Teito Klein je osiřelý otrok, co se stal studentem špičkové vojenské školy Impéria Barsburg, kde se učí ovládat svou schopnost Zaipon. Všichni se na něj dívají s opovržením kromě jeho jediného přítele, Mikageho, se kterým si slíbí, že jeden za druhého klidně obětují život. Teitovi, který si nepamatuje nic z toho, kdy se dostal na školu, se stále zdají podivné sny o muži, který před jeho očima umírá. Sám tomu moc nerozumí ale vlastně o tom ani nechce přemýšlet.

Po zkouškách, v kterých s přehledem uspěje, potkává muže, Ayanamiho, který se také objevil v jeho snech. Pak zaslechne podivnou konverzaci o jakémsi "Oku Mikhaila" a v další vizi ze snové krajiny konečně pochopí, proč má k Ayanamimu takový odpor - zpomene si, že zabil jeho otce. V chvilkovém pobouření mysli se na něj Keito pokusí zaútočit, ale je chycen, zpoután a uvržen do vězení. Mikage, který se o tom dozví, se rozhodne Teita zachránit, jen aby zjistil, že už se z vězení dostal sám. Nicméně mu pomůže utéct ze školy, ale sám je zajat.

Teita najdou dosti podivní kněží z nedalekého kláštera, kde se o něj starají. Díky ochrany "svatyně" se Teito sice nemusí bát útoku Impéria, avšak stále neví, komu může věřit, trápí se pomyšlením na Mikageho a mnoho nezodpovězených otázek mu nenechá spát.

Postupně se dozvídáme o "Domech Boha," které chrání 07-Ghost, lidé obdaření silným Zaiponem a duchem bohů. V jednom z nich se teito právě nachází. Také se setkáváme s Kory, služebníky Boha smrti Verlorena, kteří za tři přání berou lidem duši, která upadne do nejtemnějších temnot. A právě tomu 07-Ghost zabraňují. Poznatky se nám tu na sebe kupí a kupí, tajemná krása zrůdně přetořeného křesťantví se spojuje s typickou japonskou příběhovostí a vytváří tak celkem průměrné anime ve stylu... k čemu to přirovnat... No, dítě bez minulost, pesimismus, záhadné síly... Anime mišmaš. Ale celkem pěkný a snesitelný. Zhruba styl D.Gray-man.

Žánr : Akční,Bishounen,Fantasy,Josei,Magie,Armáda,Supersíla


ANIME07 Ghost -01


07 Ghost-02


07 Ghost-03

07 Ghost-04